Şşş! Kızlar Bağırmaz!

ŞŞŞ! KIZLAR BAĞIRMAZ!

01

Bu İran filmlerini ne zaman izlesem böyle bir öküz oturuyor resmen böğrüme. Ekranın başında öylece kalıyorum, öyle vurucu etkileri var ki offf yani. Bu filmin sırf adına bile baktığınız da hemen anlıyorsunuz konuyu zaten. Ne yazık ki bizim ülkemizde de görülen ama ses çıkartmakta zorlanılan Pedofili..

Ailelerin çoğu zaman anlamadığı, anlasa bile aman rezil oluruz deyip sesini çıkartmadığı çocuklara karşı yaşanan taciz olayları maalesef iç acıta acıta anlatılmış. Rahatsız edici sahneler yok ama yönetmen izleyiciye bırakmış olsa da anlatılanlar can yakıyor tabii. Bir çocuğun zaten küçükken yaşadığı olaylar karakterini oluşturur. Bir de böyle ağır bir şeyse yaşanan tabii ki tüm hayatını etkiler. Şirin karakteri de hayatın boyunca kaçmaya çalıştığı bu duruma sonunda düğün gününde karşılaştığı bir olayla tepki veriyor. Tabii gene o muazzam soru ortaya çıkıyor, öldürdüğün kişi suçlu olsa bile onun cezasını sen vereceksen mahkemeler niye var? Vallahi konu ve olaylar ortada, kaldırabilirim diyen izlesin zira etkileyici bir film.

02

Filmin Konusu ;

Şirin düğün gününde fotoğraf çekimi için nişanlısı ile beraberdir. Dışarıda da çekim yapmak isterler ve nişanlısı ve fotoğrafçı onu kapıda beklerler. Şirin üstü başı kanlar içinde dışarı çıkar. Fotoğrafçının bulunduğu binanın kapıcısını öldürmüştür. Adamı tanımadığı ortaya çıkar ama Şirin konuşmadığı için sebebi bir türlü anlaşılmaz. Nişanlısı onu çok iyi tanıdığını, böyle bir şey yapamayacağını söyler. Ama karakolda Şirin’in daha önce iki kez nişanlandığını, intihar ettiğini ve akıl hastanesinde yattığını öğrenir. Duydukları karşısında çok sinirlenir ve Şirin’e kızar.

Şirin’in ailesi tanınmış bir avukat bulur ve kızının ifade vermesi için ikna etmesini ister. Avukat Şirin’e ailesinin daha önce akıl hastanesinde yattığı için akli dengesi yerinde değil raporu alacağını söyler. Şirin de ben deli değilim deyip sebepleri ile birlikte cinayetin neden işlediğini anlatmaya başlar. Ortaya başka suçlar ve suçlular çıktıkça olay iyice aydınlanır.

03

evdeyohuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir