Hz Muhammed: Allah’ın Elçisi

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi

Peygamber Efendimiz, örnek ahlakıyla Allah’ın (c.c.) sözleri Kur’an-ı Kerim’i yaşantısıyla rehber kılan en sevgili ruh. İnsan hissiyatına sahip ancak seni anlamaya çalışmaktan uzağız… Bebeklikten başlayan hayata dair imtihanlara tabi.

Anne karnında babasını yitirişi, bedenen küçük ama kainattaki nurlara bedel kalbinde anne acısını hissetmesi… Filmde o kadar güzel işlenmişti ki, ilerleyen bölümlerde yaşanacak vahiy sahnelerindeki olgunluğun lime lime çocukluğundan da yansıdığını gördük.

Hiçbir şey tesadüf olmadığı gibi, en sevgili ruh Peygamber Efendimizin (s.a.a), doğuşu da, bebekliği de, çocukluğu da en özel bir insan olduğunun bir isbatı olarak filmde işlenmişti.

Sinemaya özellikle çocukları ile gelen aileler, zamanımıza dair ümit vericiydi. En ihtiyacımız olduğu zaman diliminde, barış, adalet, ilahi aşk ve huzur timsali Peygamber Efendimizi (s.a.a) izlerken bile ortama manevi haz veriyordu. Devam filmlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Fizikçi, Yeni Kaynak.com

“Hz Muhammed: Allah’ın Elçisi” üzerine bir düşünce

  1. Peygamberimize olan sevgimden şüphe duymuyordum ama onu ne kadar eksik tanıdığımızı bu filmle fark ettim. Hakkındaki bilgileri bilsek bile ona yakınen inanmadıkça onu tam olarak tanımış sayılmayız.
    Onu şimdiye kadar hep dede olarak bilmişiz. Peygamber olduğu zamandan önceki hallerindeki mübarekliğini bu film çok güzel anlatmış.
    Allah Teala, Elçisi için “Yeryüzünü O’nun, kızının, damadının ve torunlarının muhabbeti için yarattım” diyor, biz daha ne diyelim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir