Cennetin Çocukları

Cennetin Çocukları (1997)

İki kardeş düşünün, birbirini ölesiye seven ve birbirinin bütün eşyalarını paylaşan. Bir tarafta geçim sıkıntısı yaşayan bir aile ve bir tarafta ise birbirlerinin eşyalarını kullanmayı dert dahi etmeyen iki kardeş. Şimdi de kendi çocuklarınıza bakın ve onların kardeşleri ile eşyalarını paylaşmamalarını düşünün. Cennetin Çocukları filmi aslında bizlere kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.

Ali kardeşinin ayakkabılarını tamir ettirmeye götürmüştür. Gelirken yolda onları kaybeder. Ailesi zaten geçim sıkıntıları yaşamaktadır. Bu nedenle babalarına kardeşinin ayakkabıların kaybettiğini asla söyleyemezler. Zaten söyleseler de babalarını yeni bir ayakkabı alacak paraları ve maddi durumları yoktur dur. Bu durumda Ali ve Zehra bir ayakkabıyı iki kişi kullanmaya karar verirler. Bu nedenle Zehra dersten çıktıktan sonra ayakkabısını bir mahalle arasında değişirler. Zehra ayakkabıyı çıkarır ve Ali ayakkabıyı giyerek koşarak derse yetişmeye çalışır. Ama Ali her seferinde derslerine geç kalır. Bu yüzden öğretmenlerinden sürekli azar işitir.

Bir gün Ali üçüncülük ödülü ayakkabı olan bir yarışmaya katılmaya ve bu yarışmada üçüncü olarak ayakkabı kazanmaya ve bu ayakkabıyı kardeşi Zehra’ya hediye etmeye karar verir. Bu güzel İran filmini izlemenizi ve kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamanızı diliyoruz.

Taha Yasin ÖNAL, Mümince

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir